04.12.2009
Tungbilulykkene er ikke mange, men de får alvorlige konsekvenser. Spesielt alvorlig er det når vogntog får sleng på hengeren.
Ferske bremsetester er utført av NAF-bladet Motor. Resultatene i testene er uhyggelige. Det er testet personbil, vogntog med henger og mobilkran fra 80 til 0 kilometer i timen på tørr asfalt og fra 50 til 0 kilometer i timen på glatt vei.
Uten ABS-bremser
Det er ekstra dramatisk når vogntog uten ABS-bremser på hengeren må bråstoppe. Bilen fortsetter rett frem, mens hjulene på hengeren blokkeres og begynner i skli sideveis.
Selv i 50 kilometer i timen knuste hengeren en stillestående personbil. Dersom personbilen selv var i bevegelse ville ulykken ha blitt enda mer dramatisk. Fra 2006 er det påbudt med ABS-bremser på hengere og det er bra for trafikksikkerheten.
Feil ved ABS-bremser, andre feil på bremseanlegget, dårlige dekk kan gi en skrens slik den denne testen viser.
Lange bremselengder
På glatt vei trenger en semitrailer 115 meter på å komme fra 50 til 0 kilometer i timen, en mobilkran på 36 tonn hele 150 meter, mens en personbil står stille etter 45 meter.
Blant disse tre testobjektene stanser personbilen raskest. Det er viktig for bilførerens sikkerhet. Men med vogntog og mobilkran i trafikken rundt oss er farebildet et helt annet. Tall fra Statistisk sentralbyrå (SSB) viser at 141 personer ble drept og 1432 personer skadd i vogntogulykker i perioden 2005-2008. Tungbilulykkene er ikke mange, men de får alvorlige konsekvenser. Det er i møteulykker at utgangen ofte blir dødelig. Når vi også vet at ”påkjørsler bakfra” er kraftig representert i skadestatistikken er det viktig at alle som ferdes i trafikken forstår at de tunge kjøretøyene er betydelig vanskeligere å stoppe enn en personbil.
Gode råd for økt trafikksikkerhet er at bilister unngår å klemme seg inn rett foran et tungt kjøretøy på veien, og at tungbilførerne ikke legger seg for nærme bilene foran. Viktigheten av gode dekk er også avgjørende.